Friday, June 30, 2017

PRIRODZENÝ MAKE-UP POD OKULIARE
Make-up pod dioptrické okuliare je veľmi individuálna záležitosť. Nie je to iba o osobných preferenciách, ale aj na tom aké okuliare máte. Pre mňa bolo veľmi ťažké nájsť ten správny look, ktorý by vyzeral dobre s mojimi okuliarmi. Vedela som, že by to malo byť asi niečo prirodzené, lebo príliš výrazné líčnie mi s okuliarmi moc nepristane. Odkedy som začala nosiť okuliare skúšala som rôzne smoky tiene a nakoniec som sa vždy cítila ako 'sexi pani učiteľka' (Nie že by na tom bolo niečo zlé, ale nebola som to ja, ak chápete, čo tým myslím.) Najväčšia chyba však bola, že som si zvykla maľovať čiernu spodnú vnútornú linku, kvôli čomu moje oči vyzerali mega maličké. (Čítala som to v nejakej starej knihe o líčení, tak som verila, že to tak musím robiť.) Neskôr som zistila, že takéto líčenie je vhodné pre ľudí, ktorí nosia okuliare na čítanie a nie pre tých, ktorí nevidia do diaľky. Veľmi mi pomohla kráľovná všetkých vizážistiek na YouTube Lisa Eldridge a jej video. Vďaka nej som objavila môj obľúbený make-up look, ktorý dnes používam vždy, keď mám v pláne ozdobiť si oči rámikom.
Tipy, ktoré som sa naučila sú:
1. Použiť podkladovú bázu v oblasti nosa, hlavne tam, kde na nose sedia okuliare.
2. Aplikovať skutočne ľahkú vrstvu make-upu a na nos iba zbytok, ktorý ostane na beauty hubke, alebo štetci. Ja som použila nový veľmi tekutý a ľahký make-up Noblesse Fussion od značky Dermacol.
3. Nezabudnúť na podkladovú bázu pod očné tiene, ktorá zaručí nielen výdrž tieňov, ale aj zjednoduší aplikáciu.
4. Pomocou prirodzených bledo-hnedých odtieňov zvýrazniť záhyb na oku a tiež vonkajšiu spodnú linku. Ja som použila matné chladné odtiene z paletky Naked Ultimate Basics od Urban Decay.
5. V prípade, že vaše okuliare vám opticky zmenšujú oči, najlepšie je použiť bledú, béžovú alebo bielu vnútornú spodnú linku. Ja som použila túto perleťovú ceruzku Pink Muse od značky Pupa v odtieni 003- Ethereal Nude.
6. Venovať extra pozornosť zvýrazneniu rias. Použiť klieštiky na ich natočenie a niekoľko vrstiev maskary, ale tak aby neboli veľmi zlepené.

Dúfam, že týchto pár tipov pomôže dievčatám, ktoré podobne ako ja obľubujú prirodzený make-up s okuliarmi do diaľky. Samozrejme každá z nás je iná a pre niektoré z vás môže byť moje líčenie príliš jednoduché, ak však máte nejaké užitočné tipy pre líčenie pod dioptrické okuliare sem s nimi.
Ak by ste náhodou vyskúšali tento make-up look, určite mi to dajte vedieť.

Viac informácií ohľadne môjho obľúbeného líčenia pod okuliare nájdete vo videu, ktoré som si na túto tému pripravila.


1 comment: